Concept

Tsuri Trout Passion 722 – 7’2” (218cm), 2-6lb, 0,5-7g

Po wprowadzeniu na polski rynek serii Trout Passion, która cieszy się dużym zainteresowaniem i świetnymi opiniami, okazało się, że konieczne jest jej powiększenie o wędkę przeznaczoną do łowienia pstrągów na bardzo lekkie przynęty. W założeniu wędka musiała świetnie sprawdzać się zarówno podczas brodzenia jak i łowienia z brzegu w małych oraz średnich rzekach. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na długość 218 cm – z jednej strony przy tej długości wędka nie zawadza podczas brodzenia, z drugiej strony zapewnia swobodne łowienie z brzegu nawet w przypadku rzek średniej wielkości.

Wędka opracowana została z myślą o łowieniu pstrągów, głównie na lekkie jigi oraz lekko zbrojone przynęty gumowe. W tym celu szczytówka wędki jest delikatna i czuła, a jednocześnie „szybka”. Jak okazało się podczas testów wędka znakomcie radzi sobie również z mniejszymi obrotówkami (do rozmiaru 2) oraz woblerami (do 6,5 cm). Oczywiście, jak każda wędka z serii Trout Passion, ma głębokie, progresywne ugięcie. Osiągnięcie tych parametrów było możliwe przez zastosowanie najwyższej jakości materiałów – blank wykonany z japońskich mat „TORAY”, uzbrojony w najlepsze dostępne obecnie przelotki – tytanowe Fuji Torzite.

Krótki filmik z pstrągami oraz Tsuri Trout Passion UL w roli głównej - https://www.youtube.com/watch?v=LtG1ThhqPhM


Wędki Odzież akcesoria akcesoria akcesoria

Seria Zander Thrill

Ponieważ naszą pasją poza łowieniem pstrągów jest również łowienie sandaczy z łodzi, postanowiliśmy przygotować serię specjalistycznych wędek o takim właśnie przeznaczeniu.

Początkowo miały to być wędki o mocy 12 oraz 17 lb. Ostatecznie jednak podjęliśmy decyzję, że seria będzie się składać z wędek o mocy 10, 12 oraz 17 lb i odpowiednio dostosowanych do przynęt o wadze 4-20g; 5-25g oraz 10-40g. Wszystkie o długości 198 cm. Taki zakres pozwoli każdemu dobrać wędkę do jego potrzeb, stosowanych ciężarów przynęt oraz głębokości na których łowi.

Wędki charakteryzują się pracą typu x-fast i progresywnym ugięciem. Naszym celem było zbudowanie wędki bardzo czułej, błyskawicznej i pewnej w zacięciu, nawet na dużych głębokościach, a zarazem umożliwiającej pewny i skuteczny hol ryby. Ponad to chcieliśmy również aby design wyróżniały się one na tle konkurencji. Aby spełnić tak wygórowane wymagania wędki zostały zbudowane na bazie blanków wykonanych z najlepszych japońskich mat węglowych marki „TORAY”. Uzbrojone zostały w przelotki Fuji K-series oraz wygodny i lekki uchwyt Fuji VSS. Całość wykończona jest najwyższej jakości pianką EVA oraz aluminiowymi pierścieniami. Tworzy to niebagatelną i wyjątkową kompozycję wyróżniającą się na tle innych seryjnych wędek. Zastosowany kolor zdobień oznacza jednocześnie moc wędki.

Żmudne testy pozwoliły na wykrycie wszystkich niedociągnięć ich poprawienie.

W sklepach wędki powinny się pojawić w maju 2017 r.


Wędki Odzież akcesoria akcesoria akcesoria

Seria Emotion

Seria wędek przeznaczonych dla początkujących oraz średnio zaawansowanych wędkarzy. Będą to wędki w długościach 198 cm, 218 cm oraz 240 cm. W śród nich znajdą się zarówno zawodnicze UL ( 4lb; 0-5g) jak i mocniejsze wędki z przeznaczaniem nawet na bolenie (12lb; 6-20g). Będzie również w tej serii spory wybór uniwersalnych wędek do łowienia w małych, średnich, a nawet większych rzekach oraz z łodzi. Wędki powstały z przeznaczeniem na takie ryby jak okonie, pstrągi, klenie oraz jazie.

W ugięciu wędki z serii Emotion są bardzo zbliżone do wędek z naszej najwyższej serii – Passion. Są jednak od nich nieco „miększe” oraz wolniejsze. Dzięki temu łatwiej jest nimi rzucić lekką przynętą oraz „wybaczają” więcej błędów podczas holu ryb.

Wyjątkowy uchwyt Fuji TVS z grafitowym insertem, w który są wyposażone wędki serii Emotion, zapewnia wygodny i pewny chwyt oraz wysoką czułość. Jest ot również jednym z najlżejszych uchwytów. Ponieważ jednocześnie zastosowaliśmy lekkie przelotkami LTS, a blanki są polerowane (nie lakierowane) udało nam się stworzyć wędki o wadze poniżej 100 g nawet przy długości 218 cm, co jest rzadkością w tym segmencie cenowym. Jak wszystkie wędki marki Tsuri cechują się wyjątkowym wykonaniem oraz wysoką jakością.

Wędki Odzież akcesoria akcesoria akcesoria akcesoria
WędkiOdzieżakcesoria